Roční náklady na energie se mohou pohybovat i v řádech desetitisíců korun. Díky krizi, způsobené pandemií a současnou situací ve východní Evropě, se navíc dá předpokládat, že ceny energií v budoucnu dramaticky porostou. Jak tuto situaci, která hrozí velkému množství českých domácností, co nejlépe vyřešit?

Jedním z nejefektivnějších zdrojů mohou být obnovitelné zdroje energie. Pokud máte dům, popřípadě pozemek, může být instalace fotovoltaických panelů, případně tepelného čerpadla, cestou k výrazným úsporám, jelikož sluneční energie je v podstatě zdarma.

Výhody obnovitelných zdrojů energie

Fotovoltaické panely také prodlužují životnost vaší střechy, protože ji chrání před přírodními živly, jako je déšť, sníh a prach z ovzduší. V létě je díky nim dům energeticky mnohem úspornější, protože horké slunce nepálí přímo na střechu – místo toho je jeho energie absorbována panely, které udržují nižší teplotu v domě, což znamená nižší náklady na provoz klimatizace. Využíváním solární energie navíc chráníte přírodu – každý Watt energie, kterou získáte ze slunce, nemusí být vyroben v elektrárně spalováním fosilních paliv, které zvyšují vaši uhlíkovou stopu. Na pořízení ekologických zdrojů energie navíc ušetříte díky státní dotaci Nová zelená úsporám.

solary-na-strechu

S přechodem na solární energii pomůže firma Krel Central a.s.

Postavit si doma vlastní sluneční elektrárnu však není jen tak. K realizaci podobného záměru budete potřebovat zkušeného partnera s dostatečným technickým zázemím, který ví jak na to. Pokud někoho takového právě hledáte, asi nejlepším řešením bude využití služeb firmy Krel Central, která se nezávislým a obnovitelným zdrojům energie věnuje již více než 30 let. Zajistí pro vás nejen samotnou realizaci fotovoltaické elektrárny, ale také veškeré papírování, včetně vyřízení státní dotace.

Už jste četli?  Jak vyrobit pot-pourri pro různé příležitosti