Roční náklady na energie se mohou pohybovat i v řádech desetitisíců korun. Díky krizi, způsobené pandemií a současnou situací ve východní Evropě, se navíc dá předpokládat, že ceny energií v budoucnu dramaticky porostou. Jak tuto situaci, která hrozí velkému množství českých domácností, co nejlépe vyřešit?

Jedním z nejefektivnějších zdrojů mohou být obnovitelné zdroje energie. Pokud máte dům, popřípadě pozemek, může být instalace fotovoltaických panelů, případně tepelného čerpadla, cestou k výrazným úsporám, jelikož sluneční energie je v podstatě zdarma.

Výhody obnovitelných zdrojů energie

Fotovoltaické panely také prodlužují životnost vaší střechy, protože ji chrání před přírodními živly, jako je déšť, sníh a prach z ovzduší. V létě je díky nim dům energeticky mnohem úspornější, protože horké slunce nepálí přímo na střechu – místo toho je jeho energie absorbována panely, které udržují nižší teplotu v domě, což znamená nižší náklady na provoz klimatizace. Využíváním solární energie navíc chráníte přírodu – každý Watt energie, kterou získáte ze slunce, nemusí být vyroben v elektrárně spalováním fosilních paliv, které zvyšují vaši uhlíkovou stopu. Na pořízení ekologických zdrojů energie navíc ušetříte díky státní dotaci Nová zelená úsporám.

solary-na-strechu

S přechodem na solární energii pomůže firma Krel Central a.s.

Postavit si doma vlastní sluneční elektrárnu však není jen tak. K realizaci podobného záměru budete potřebovat zkušeného partnera s dostatečným technickým zázemím, který ví jak na to. Pokud někoho takového právě hledáte, asi nejlepším řešením bude využití služeb firmy Krel Central, která se nezávislým a obnovitelným zdrojům energie věnuje již více než 30 let. Zajistí pro vás nejen samotnou realizaci fotovoltaické elektrárny, ale také veškeré papírování, včetně vyřízení státní dotace.

Už jste četli?  Vyvětvovací pily: Která nám nejlépe poslouží?