Ne nadarmo mají vozy japonské automobilky Subaru ve znaku šest hvězd – jsou totiž hvězdami silnic. První vůz této značky vznikl v původně letecké firmě, možná i to jej předurčilo pro zářivé zítřky. Značka Subaru je známá pro svou spolehlivost a bezpečnost, ploché motory a pohon všech čtyř kol. Při žádném svém úspěchu, a že jich bylo, společnost neusnula na vavřínech. I proto se v roce 2022 dostane do prodeje její vůbec první elektromobil Subaru Solterra.

Historie společnosti začala sloučením šesti firem

Šest sloučených firem na začátku historie značky Subaru a šest hvězd ve znaku společnosti vykazují jasné souvislosti. Aby také ne, vozy Subaru jsou promyšlené do posledního detailu. První vůz značky Subaru vznikl v roce 1954 a byl označen jako Subaru 1500. Už tehdy se dalo tušit, že budou mít tyto vozy úspěch nejen v rodném Japonsku, nýbrž i po celém světě. Obrovský zájem zaznamenal hned druhý model – Subaru 360, který se bez nadsázky zasloužil o motorizaci Japonska. Poté jako na běžícím páse vznikaly další a další řady vozů, které držely krok s pevnými zásadami vývojářů i s požadavky moderní doby.

Zvláštní zakázka přivedla Subaru k pohonu všech čtyř kol

Vozy Subaru vynikají svými jízdními vlastnostmi i spolehlivostí. To vede mnoho lidí k myšlence navštívit Subaru bazar a pořídit si, když ne nové, alespoň ojeté Subaru auto. Společnost iSeeCars dokonce v roce 2018 provedla průzkum, ve kterém zjišťovala, kterých aut se řidiči nejméně často zbavují. Mezi první trojkou se kromě Hondy a Toyoty umístila také značka Subaru.

auta-subaru

Mimochodem věděli jste, že k výrobě většiny aut s pohonem všech čtyř kol přivedla společnost Subaru jedna netradiční zakázka? V roce 1970 se na Subaru obrátili představitelé velkých japonských automobilových závodů a požádali společnost o výrobu spolehlivého a odolného auta, které se dostane i do těch nejhůře přístupných oblastí – a tak vznikl vůz Subaru Leone 4WD. Původně tehdy vzniklo asi pouze 8 takto upravených vozů. Vzhledem k jejich úspěchu se právě u vozu Leone 4WD v roce 1972 začal nabízet pohon všech čtyř kol za příplatek. Pro objasnění společnost Subaru pohon všech čtyř kol nevynalezla, nýbrž jej jako první začala ve velkém zařazovat do klasické výbavy aut svých klientů.

Už jste četli?  Tesla Roadster – nejrychleji a čistě!

Také Subaru bude jezdit zeleně

Nikdo neříká, že při používání vozů nebudete potřebovat Subaru servis, každopádně se na vůz můžete spolehnout. Vozy nabízejí komfortní jízdu ve městě i v terénu a jsou určené pro náročné uživatele. I samotné Subaru se pyšní tím, že sice jeho výroba nepatří mezi světově největší, zato však umí uspokojit svou specifickou klientelu. Kromě toho se mohou fanouškové Subaru vozů těšit na úplně první elektromobil Subaru, který se začne prodávat už v roce 2022. Bude se jmenovat Solterra a bude to vůz s čistě elektrickým pohonem.