Rodina vozů Kia Ceed je momentálně tvořena hned několika modely. Které to jsou a v čem tkví popularita těchto vozů?

Které modely patří do rodiny Kia Ceed

První generace Kia Ceed se začala vyrábět již v roce 2006. Na Ženevské motoristické výstavě 2012 měla pak premiéru generace druhá a počínaje rokem 2018 automobilka představila už třetí generaci vozů Kia Ceed.

Rodina Kia Ceed je tak v současnosti tvořena následujícími automobily:

  • Ceed
  • Ceed SW
  • Ceed SW PHEV
  • ProCeed
  • Xceed

Verze Ceed je zástupcem nižší střední třídy a jak potvrzují statistiky prodejů, jihokorejské automobilce se sázka na tento segment vyplatila. Segment C, jak se také tato kategorie označuje, patří k vůbec nejprodávanějším automobilům.

Na přelomu let 2007 a 2008 zažila automobilka s modelem Ceed unikátní úspěch. Během pouhého jediného roku se její vůz stal dokonce nejprodávanějším modelem automobilky KIA na českém i evropském trhu.

Zároveň svým konceptem vozů Ceed značka Kia potvrdila, že rozumí i evropskému zákazníkovi. Právě s ohledem na potřeby evropského trhu byla Kia Ceed od prvopočátku vyvíjena.

Kia Ceed

Nový Ceed zaujme především nízkou a širokou karoserií. Tato varianta se v návrhu dočkala sportovního vyznění. O zcela specifický zážitek se pak postará dynamický výkon ve spojení s moderními technologiemi. Konektivitu zajišťuje především systém Kia Connect, který umí nabídnou například online navigaci s aktuálními dopravními informacemi.

Kia Ceed SW

Od počátku spoléhá Kia Ceed SW především na propracovanou výbavu, na přání v Paket Winter nabídne třeba vyhřívaná přední sedadla. V aktuální generaci pak vsází i na prostornost a sebevědomý design. V interiéru novinky se prezentují kultivované detaily. K tomu navíc vůz přidává skvělé jízdní vlastnosti. Zamilujete si ho tak především pro jeho všestrannost. Jakmile se do něj posadíte, upoutá vás hlavně odhlučněný motor i jistota při jízdě.

Už jste četli?  Co je to těžba kryptoměn a jak na to?

Kia Ceed SW PHEV

Kia Ceed SW PHEV propojuje kombi provedení s prostorným a praktickým interiérem. Zároveň nezapomíná ani na moderní design. A samozřejmě v duchu moderních trendů v tomto případě využívá elektrifikovaný pohon. Budoucí majitel se rovněž může těšit na bohatou výbavu čítající třeba elektricky ovládané víko pátých dveří.

Kia ProCeed

Kia ProCeed je stylový a elegantně vyhlížející automobil, který sdílí některé společné rysy s variantou SW. Ve srovnání s ním však vsází na sportovní dojem. Vozidlo ve stylu Shooting Brake zkombinovala automobilka s prostorným a všestranným vyzněním. Navíc Kia ProCeed vyniká skvělým interiérem i dobře provedeným podvozkem.

Kia Xceed

Crossover ve stylu kupé se, jak Kia avizuje, nebojí udávat trendy. Svým pojetím vychází z klasické varianty Ceed. K hlavním změnám patří vyšší světlost a vyšší pozici sedadel i přepracovanou karoserii. Není však pouhou odvozenou alternativou, ale svébytným modelem, který kombinuje vyspělé technologie společně s vynikajícími provozními vlastnostmi.