Chcete si ve svatební den sama vytvořit účes? Nebo se snad chystáte na ples a nechcete zbytečně utrácet za kadeřnici? Existuje hned několik jednoduchých účesů, které snadno a rychle vykouzlíte ve své koupelně. Jak na ně?

Kudrnaté vlasy s copánky

Věřte nebo ne, mnohdy stačí jednoduše navlnit vlasy a o společenský účes máte postaráno. Jedná se o tu nejsnazší variantu účesu, se kterou nebudete mít příliš práce. Bohatě vám k tomu postačí kulma na vlasy, pár pinetek a bezbarvé gumičky, pokud se rozhodnete pro variantu s copánky.

V prvním kroku vlasy navlňte jakoukoliv kulmou. Mějte však na paměti, že úzká kulma vám vytvoří drobné prstýnky, zatímco širší kulma tvoří oblíbené velké plážové vlny. Jakmile budete mít všechny vlasy nakulmované, odeberte si z každé strany hlavy pramen vlasů. Z nich upleťte dva jednoduché copánky a sepněte je na týlu hlavy bezbarvou gumičkou nebo pinetkami. A voilà, stylový a elegantní účes je na světě.

Jednoduchý drdol

Pokud hledáte praktičtější účes, díky kterému budete mít svoje vlasy neustále pod kontrolou, vyzkoušejte jednoduchý drdol. Ten vykouzlíte jak z rovných, tak i z kudrnatých vlasů. Nejprve si tedy promyslete, jaký dojem má váš účes vzbuzovat.

Toužíte-li po uhlazenějším vzhledu, vsaďte na drdol z rovných vlasů. Na ty nejprve použijte žehličku, která vám pomůže vlasy narovnat. Následně sepněte vlasy na týlu hlavy gumičkou do culíku a ten následně stočte do menšího drdůlku. Vše na závěr přelakujte lakem na vlasy.

Láká-li vás spíše představa ledabylého a bohatého drdolu, pak vlasy před česáním navlňte kulmou. Poté postupujte stejným způsobem jako u drdolu pro rovné vlasy. Na závěr můžete povytahovat pár pramínků kolem obličeje, které ještě více zdůrazní ležérnost a uvolněnost účesu.

Už jste četli?  Holičství Barber´s Wife: Styl na dosah

Protočený culík

Protočený elegantní culík je další jednoduchou variantou účesu. Tento tip ocení zejména slečny a dámy, které si s úpravou vlasů nechtějí příliš lámat hlavu. Protočený culík vykouzlíte z rovných i z kudrnatých vlasů. A princip protočení je veskrze jednoduchý. Rovné nebo kudrnaté vlasy učešte do culíku a následně stáhněte gumičku přibližně o 2–3 cm níž od týlu. Pak ve vlasech mezi týlem a gumičkou vytvořte malou díru, do které seshora protáhněte culík. Díky tomu vznikne rafinovaný a rychlý účes, který se skvěle hodí pro jakoukoliv příležitost.