Špinavé hrnce a jiné použité nádobí, prkénko na krájení, připravené suroviny a spotřebič, který nám ulehčí práci – to vše se nám obvykle musí vejít na linku, když se pouštíme do přípravy jídla. Nemluvě o úložném prostoru, kterého v kuchyni potřebujeme opravdu hodně. Není tak nic jednoduššího, než si pořídit rohovou kuchyň, která nám ho poskytne. Jaké jsou další výhody rohových kuchyní?

Rohové kuchyně do bytu i domu

Ať už bydlíte v panelákovém bytě, novostavbě nebo rodinném domě, využijte prostor naplno. V kuchyni trávíme mnoho času, a proto by nám měla maximálně vyhovovat, být vzdušná a vše důležité bychom měli mít po ruce. Rohová kuchyňská linka je řešením nejen pro domy, které disponují velkým prostorem, ale i pro malé byty, protože tak snadno využijete prostor do posledního centimetru. Stačí vybrat linku, která perfektně kopíruje dispozice místnosti. Dostupné jsou linky ve tvaru L, U nebo G.

Roh už není nevýhoda

Moderní rohové kuchyně nabízejí chytrá řešení, jak využít dříve problémové rohy kuchyňských linek. Otočné a výklopné systémy padnoucí do rohových skříněk sežene v tolika variantách, že nebudete mít problém vybrat si ten, který přesně poslouží vašim potřebám. Doba, kdy jsme raději do rohů nic neukládali nebo nám v něm mizelo kuchyňské vybavení, je pryč.

Ještě více úložného prostoru

Patříte-li k těm, kteří rádi v kuchyni využívají různé elektronické spotřebiče, jako jsou kuchyňský robot, fritéza, toustovač, mixér a jiné, určitě pro ně potřebujete také místo pro uskladnění. To by se mohlo zdát jako problém u rohové kuchyně do paneláku nebo malého bytu. Řešení však existuje i tady. Stačí horní kuchyňské skříňky vrstvit do výšky a nechat je tak vyrůst až ke stropu. Do nich pak uskladníte věci, které nepoužíváte tak často a v dolních skříňkách vám zbyde místo na to důležité.

Už jste četli?  Jak účinně odstranit rez z různých povrchů

Vsaďte na odborníky

Chystáte se na rekonstrukci kuchyně, ale nejste si jistí, jaký tvar bude nejlepší pro váš domov? Obraťte se na odborníky, kteří jsou v oboru několik let a mají zkušenosti, o které se rádi podělí. Přeci jen je to investice, a určitě nechcete, aby byla špatná. Nestojíte pouze o návrh kuchyně, ale chcete kompletní službu s montáží, včetně zapojení elektrických spotřebičů, a ušetřit si tak stres s nespolehlivými řemeslníky? Pak doporučujeme firmu Gabon, která od roku 1992 pomohla více jak 10 000 zákazníků.