Špinavé hrnce a jiné použité nádobí, prkénko na krájení, připravené suroviny a spotřebič, který nám ulehčí práci – to vše se nám obvykle musí vejít na linku, když se pouštíme do přípravy jídla. Nemluvě o úložném prostoru, kterého v kuchyni potřebujeme opravdu hodně. Není tak nic jednoduššího, než si pořídit rohovou kuchyň, která nám ho poskytne. Jaké jsou další výhody rohových kuchyní?

Rohové kuchyně do bytu i domu

Ať už bydlíte v panelákovém bytě, novostavbě nebo rodinném domě, využijte prostor naplno. V kuchyni trávíme mnoho času, a proto by nám měla maximálně vyhovovat, být vzdušná a vše důležité bychom měli mít po ruce. Rohová kuchyňská linka je řešením nejen pro domy, které disponují velkým prostorem, ale i pro malé byty, protože tak snadno využijete prostor do posledního centimetru. Stačí vybrat linku, která perfektně kopíruje dispozice místnosti. Dostupné jsou linky ve tvaru L, U nebo G.

Roh už není nevýhoda

Moderní rohové kuchyně nabízejí chytrá řešení, jak využít dříve problémové rohy kuchyňských linek. Otočné a výklopné systémy padnoucí do rohových skříněk sežene v tolika variantách, že nebudete mít problém vybrat si ten, který přesně poslouží vašim potřebám. Doba, kdy jsme raději do rohů nic neukládali nebo nám v něm mizelo kuchyňské vybavení, je pryč.

Ještě více úložného prostoru

Patříte-li k těm, kteří rádi v kuchyni využívají různé elektronické spotřebiče, jako jsou kuchyňský robot, fritéza, toustovač, mixér a jiné, určitě pro ně potřebujete také místo pro uskladnění. To by se mohlo zdát jako problém u rohové kuchyně do paneláku nebo malého bytu. Řešení však existuje i tady. Stačí horní kuchyňské skříňky vrstvit do výšky a nechat je tak vyrůst až ke stropu. Do nich pak uskladníte věci, které nepoužíváte tak často a v dolních skříňkách vám zbyde místo na to důležité.

Už jste četli?  Skvělé tipy pro skladování sezónních potravin

Vsaďte na odborníky

Chystáte se na rekonstrukci kuchyně, ale nejste si jistí, jaký tvar bude nejlepší pro váš domov? Obraťte se na odborníky, kteří jsou v oboru několik let a mají zkušenosti, o které se rádi podělí. Přeci jen je to investice, a určitě nechcete, aby byla špatná. Nestojíte pouze o návrh kuchyně, ale chcete kompletní službu s montáží, včetně zapojení elektrických spotřebičů, a ušetřit si tak stres s nespolehlivými řemeslníky? Pak doporučujeme firmu Gabon, která od roku 1992 pomohla více jak 10 000 zákazníků.