Stále více lidí se zajímá o to, jakým způsobem by mohli pomoci naší planetě. Zajisté víte, že ji ohrožuje globální oteplování, které je výrazně podpořeno lidskou činností. Životní prostředí však musí čelit dalšímu velkému problému a tím je enormní množství odpadu, které lidé produkují. Toxický odpad kontaminuje přírodu a v konečném důsledku i potraviny, které konzumujeme. Životní prostředí můžete podpořit i skrze zelené dluhopisy. 

Co jsou to zelené dluhopisy?

Jedná se o dluhopisy, které mají za cíl podpořit obnovitelné zdroje a udržitelné zdroje. Skvělé je, že jde o investici, která vám bude vydělávat peníze a podporovat dobrou věc zároveň, takže z nich budete mít dvojnásobně dobrý pocit. Popularita zelených dluhopisů prudce roste a vydávají je i významné instituce nebo velké technologické společnosti, jako je Apple nebo SolarCity. Do zelených dluhopisů nemusíte investovat jen v zahraničí, ale i u nás a to prostřednictvím společnosti UNIPRO Capital a.s.. S pomocí zelených dluhopisů podpoříte technologii, která dokáže zpracovávat velmi komplikovaný druh odpadu, a sice pneumatiky. 

Společnost již postavila dvě zařízení, které dokáží za rok zpracovat až 16 tisíc tun pneumatik. Prostřednictvím pyrolýzy z nich získává 3 klíčové suroviny a sice uhlík, olej a plyn. Jelikož jsou tyto suroviny získávány z odpadu, není potřeba kvůli nim devastovat životní prostředí. Suroviny se prodávají do jednotlivých průmyslových oborů a tím vzniká zisk.

Investice do zelených dluhopisů vám může vynášet až 9,5 % za rok a to rozhodně stojí za zvážení. Proč nechávat peníze na bankovním účtu, když vám mohou vydělávat. Jak investovat peníze? Je to snadné, stačí společnost kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře na Uniprocapital.cz. Následně se s vámi spojí a probere vše potřebné a výši vaší investice. Po zaplacení investice vám bude vystaven zelený dluhopis, výnosy z něj si můžete vybírat měsíčně nebo půlročně. Jedná se o investici na 2 roky a po uplynutí této doby vám budou vaše investice vráceny.  

Už jste četli?  Jak si vybrat ideální batoh do práce, do školy nebo na výlet