Není pochyb o tom, že dostatek úložného prostoru je klíčem k vytvoření harmonického prostoru, což znamená, že komoda je jedním z nejvšestrannějších a nejpraktičtějších kusů nábytku ve vašem domově. Komody se dodávají v řadě konfigurací a stylů. Zde jsou čtyři tipy, na co se zaměřit, až budete komodu vybírat.

Velikost komody a uspořádání zásuvek

Mezi nejpopulárnější komody rozhodně patří klasická komoda se 4 zásuvkami. Nabízí spoustu úložného prostoru, ale zabírá minimální podlahovou plochu. Je tak ideální i pro menší místnosti nebo pro zachování minimalistického dojmu ve vašem prostoru.

Další možností je komoda, která má 3 zásuvky nad sebou plus 2 menší zásuvky v jedné řadě. Ta se bude hodit do ložnice, kdy velké zásuvky využijete na oblečení a malé na spodní prádlo. Chcete-li ještě více prostoru, nabízí se i verze se 4 zásuvkami a 3 menšími v jedné řadě.

Na trhu je však nepřeberné množství dalších typů a velikostí komod, které mohou obsahovat i odkryté poličky nebo je schovají pod dvířky. Stačí zavítat na weby, které slouží jako vyhledávače nábytku, kde najdete nepřeberné množství nábytku z mnoha internetových obchodů, jako je třeba Mobelix eshop.

Styl komody

Celkový vzhled a dojem komod se může také u jednotlivých produktů velmi lišit. Možná milujete vintage, nedáte dopustit na provensálský design, nebo hledáte něco se světlým vzdušným skandinávským stylem, který doplní zbytek vašeho interiéru. Proto se při výběru komody řiďte tím, co už doma máte a komodu vyberte ve stylu, který bude dobře ladit se stylem okolního nábytku ve vaší domácnosti.

komoda-provensalsky-styl

Materiál komody

A konečně, materiály, ze kterých je vaše krásná komoda vyrobena, mohou mít obrovský dopad na atmosféru, kterou bude komoda vyzařovat a spoluutvářet tak celkový dojem z pokoje, kde bude umístěna.

Už jste četli?  Teambuilding v Action Parku Praha

Dřevo je nejběžnějším materiálem používaným při konstrukci komod. Nejen, že dobře funguje v moderních i tradičních interiérech, ale je také robustní a má dlouhou životnost.

U komod z dřevotřísky, lamina či MDF můžete zase očekávat nižší cenu, a mohou snadno vizuálně komody ze dřeva nahradit.

Komody z kovu dlouho vydrží a skvěle zapadnou do industriálního stylu.

Do přírodních interiérů se zase hodí komody z ratanu. Jsou lehké, a snadno se s nimi manipuluje.