Moderní neodymové magnety mají velkou sílu. Dají se využít například pro magnetický stojan nožů, držák na nůžky, ale třeba i sběratelské mačety a dýky. Čtěte dál.


Magnetický stojan či držák na nože je užitečný pomocník do bytu, ale i dílny nebo třeba klubovny. Během chvilky na něj přicvaknete nože, nůžky, různé nářadí a náčiní, také sběratelské kousky.


Pořídit si můžete už hotové magnetické stojany a držáky na nože, plastové s feritovými magnety, ke kterým nože rychle a snadno přicvaknete.


K dispozici jsou rovněž ručně vyráběné dřevěné magnetické lišty na nože UNIMAG ze dřeva ořešáku nebo dubu.


Magnetický stojan na nože si můžete vyrobit


Šikovní kutilové si magnetický stojan na nože nebo držák na stěnu umějí i vyrobit. Použijte například kus hezky opracované latě nebo jiný kousek dřeva, pár neodymových kotoučových magnetů, lepidlo a vyrobte si svůj originální magnetický držák na nože.


Kde se inspirovat? Podívejte se, jak může vypadat dřevěný magnetický držák na japonské nože. Pořádné japonské nože pro kuchařské mistry si totiž zaslouží pořádnou prezentaci. Dělají pak celé kuchyni ozdobu a nože jsou ochráněné před poškozením.


Máte nožířský obchod, nabízíte zákazníkům loveckou výbavu? Ušetřete si čas s vystavováním vzorků, třeba jako mistři nožíři. Zhlédněte, jak pěkný magnetický držák nožů, mečů a dýk si do obchodu vyrobili.

drzak-mecu


Pár výhod, které magnetické stojany na nože a držáky mají


Proč vlastně magnety využít pro připevnění nožů nebo k uložení a prezentaci podobných nástrojů a náčiní?

  • Nože na magnetickém držáku máte stále na očích a hned po ruce,
  • zabráníte vzájemnému otupování nástrojů uložených v zásuvce stolu,
  • nože, nůžky a jiné náčiní na magnetickém stojanu pevně drží,
  • vyberete-li si dřevěný magnetický držák nožů se zabudovanými magnety uvnitř, nedochází vůbec ke kontaktu „kov na kov“,
  • magnetické držáky se dají použít i jako organizéry nabíjecích a propojovacích USB kabelů,
  • magnety poslouží také ve výstavních vitrínách, v prodejně, vzorkovně.
Už jste četli?  Výbava vašeho města i přilehlé zahrady

Tip: Všechny typy magnetů pro magnetické držáky seženete na webu Unimagnet.cz