Do porodu zbývá několik málo dní. Už nejde o měsíce nebo týdny, porod může začít v době konce třetího trimestru opravdu každým okamžikem. Pravdou je, že některé ženy se ho už nemohou dočkat, protože jim vadí jejich neohrabanost, pálení žáhy a neustálé přibývání strií na pokožce na břiše. Jak zvládnout poslední dny před narozením miminka v pohodě a bez psychického vypětí? Se vším poradí web Modrý koník s informacemi šitými těhotným na míru, které jsou nadto ověřené odborníky a lékaři. 

Těhotenství v kostce

Modrý koník je ženám k dispozici nejen před porodem, ale po celý průběh očekávání, protože obsahuje ucelené informace k vývoji miminka a zabývá se všemi aspekty těhotenství. Díky této online encyklopedii těhotenství není třeba googlit jednotlivé výrazy, ale stačí listovat v týdnech těhotenství nebo se začíst do tematických rubrik. Za správnost údajů na webových stránkách ručí specialisté, proto nehrozí mystifikace nebo podlehnutí různým dezinformacím, které se nacházejí na webech výrobců nebo prodejců kojeneckých potřeb. 


Potíže před porodem

Čím si prochází žena, kterou čeká porod každým dnem? Třicátý sedmý týden těhotenství je ve znamení takzvaných poslíčků. Těhotné by jim ale měly věnovat patřičnou pozornost, může jít už o opravdické kontrakce, tím spíše, když jsou pravidelné a zesiluje jejich intenzita. Vrcholí tlak na močový měchýř, neohrabanost jde ruku v ruce s otoky nohou a celkovým vyčerpáním. Naopak se uvolňuje dýchání, protože děťátko sestoupilo do polohy, kdy netlačí na horní část těla, zabrat naopak dostává dolní polovina. Bolesti v kříži nenechají vyspat, navíc se těžko hledá pohodlná poloha pro odpočinek.

Připravená na porod

V posledních týdnech kila nepřibývají, přesto se mohou stále objevovat další strie na břiše, protože pokožka je velmi napjatá. Mezi obvyklé potíže patří pálení žáhy, proto je potřeba stravovat se střídmě a nezapomenout na krátké procházky. Plod váží kolem tří kil a měří okolo 45 centimetrů, miminko je již plně vyvinuté a připravené setkat se s rodiči. Budoucí maminky by neměly zapomenout na dobalení tašky do porodnice nebo na předregistraci u dětského lékaře. Jaké další poznatky se váží k tomuto týdnu? 

Už jste četli?  Tipy na společenské účesy, které zvládnete i doma

Informace k porodu

Modrý koník je vždy připravený podat detailní informacenejen k tomuto týdnu, ale také k samotnému porodu. Kromě popisů doplňují texty na webu videa, ve kterých lékaři vysvětlují, co ženu čeká a jak se může na porod připravit, aby proběhl hladkým způsobem. Nechybí ani články v souvislosti se strachem z porodu. Pochopení naleznou těhotné ve videu s rozhovorem s porodní asistentkou, která odpoví na otázky související se strachem nebo jak s těmito pocity pracovat, kdy naopak vyhledat odborníka. Ženy nadto mají vždy možnost svěřit se se svými starostmi do anonymní poradny, kterou vedou odborníci.