Každý občas potřebuje v ložnici změnu a tím rozhodně nemyslíme nic intimního. Časté bolesti hlavy partnerky a manželovu pracovní vytíženost ložní povlečení sice nevyřeší, ale vaši ložnici změní k nepoznání. Může ale povlékání přikrývek a péče o lůžkoviny vůbec někoho bavit?

I povlékání postele vás může bavit

Co se domácích prací týče, povlékání postele do nového povlečení by se určitě umístilo na první místa nejméně oblíbených činností. Snad existují i horší domácí práce, jako je například mytí oken. Ale co si budeme povídat, povlékání postele je namáhavé. Povlečení musíte vyprat, pověsit nebo dát do sušičky a vyžehlit (pokud jste tento krok šikovně nepřeskočili výběrem nežehlivého povlečení). I samotné povlékání lze přirovnat k ranní rozcvičce.

Obraťte tuto neoblíbenou činnost ve výhodu. Kromě spálení nějakých těch kalorií má povlékání postele i další přínosy:

  • zajistí čisté prostředí pro spánek a relaxaci v posteli,
  • přinese hýčkající dotek různých materiálů (bavlna, flanel, satén, damašek, mikroplyš),
  • po vyprání krásně voní a dopřeje potěšení pro oko a duši

A proto vás i povlékání postele může bavit. Doporučuje se povlečení měnit minimálně každé dva týdny. To znamená příležitost mít co 14 dní v posteli jiné povlečení, tedy nový vzhled pro vaši ložnici. Dáte-li na vybrané kousky, luxusní ložní povlečení bude dalším důvodem, proč v ložnici začnete trávit více času.

povleceni-lapac-snu

Ložnice je pro častou změnu jako dělaná

Také rádi měníte interiér? Milujete změnu, ale kolikrát na ni nemáte prostředky a prostor? V tom případě se zaměřte na ložnici. Právě ložnice je jako dělaná pro časté změny. Ložní prádlo v ní můžete měnit každý týden a pokaždé se můžete maximálně odlišit od původního stylu. Ať už materiálem, designem, nebo obojím.

Už jste četli?  Jak se rodí pelety? Od stromu až po kvalitní palivo

Romantiku dovolené ve Francii vám může navodit bavlněné povlečení ve stylu Provence. Nejen v zimě oceníte povlečení s motivem severských zemí, a děti si postel samy převlečou, pokud je k tomu budete motivovat dětským hravým povlečením. Sázíte-li na jednoduchost, budou vám vyhovovat jednobarevná povlečení. Pro ty, kteří mají rádi časté změny, existuje i oboustranné povlečení. Zkrátka a dobře i z povlékání postele se může stát zábava. Hlavně po tom, když už je vše hotovo a vy se na čistě povlečené peřiny jen tak natáhnete.

Na povlékání přikrývek a polštářů se začnete těšit

Povlékání přikrývek, peřin a polštářů se díky novému povlečení může proměnit v zábavu. To už jsme říkali. Ale jak poznáte, že už vás to baví? Jednoduše třeba tak, že začnete odpočítávat noci do výměny čistého povlečení. Nebo se přistihnete, jak měníte povlečení uprostřed týdne. Od teď bude vaše postel pořád hezky ustlaná, aby na ní nové povlečení vyniklo. Také nejspíš budete schválně nechávat otevřené dveře do ložnice. To aby luxusní povlečení viděly i vaše návštěvy. Zajít můžete i do extrému, že čaj začnete hostům servírovat v ložnici s výmluvou, že obývák rekonstruujete. Ať už si nové povlečení budete užívat jakkoliv, vždy se zaměřte hlavně na vaše pohodlí a dobrý pocit z nákupu.