Červen je ideálním měsícem pro sázení rostlin, protože teploty jsou již dostatečně vysoké a půda má dostatek vlhkosti. Pokud se chystáte na zahradu nebo balkon, určitě byste měli využít této příležitosti a začít sázet nové květiny či zeleninu. V tomto článku se dozvíte, jaké rostliny lze v červnu sázet a co je třeba při jejich pěstování dodržovat.

Výběr vhodných květin pro červnové zasazení

Pokud hledáte vhodné rostliny, které vám budou krásně kvést až do podzimu, máte na výběr celou řadu druhů. Mezi nejoblíbenější patří například petúnie, které jsou velmi nenáročné na péči a nabízejí širokou paletu barev. Dalším skvostem jsou begonie, které se hodí jak pro slunná místa, tak i pro stinné partie zahrady. Pro milovníky aromatických rostlin doporučujeme levanduli či rozmarýn.

Pokud chcete svůj trávník obohatit o něco nového, sázet můžete také okrasné traviny jako například ostřice nebo tuřín. Tyto rostliny dokážou dodat vaší zahradě zajímavý kontrast a pohyb dle směru vánku jim dodávajíc další kladný efekt. Nezapomeňte ale především na to, aby byly vaše vybrané květiny odolné proti změnám počasí.

Jak pěstovat zeleninu na zahradě v létě

Pěstování zeleniny na zahradě v létě může být velmi příjemnou a užitečnou činností. Pokud chcete mít své vlastní domácí rajčata, papriky nebo okurky, je třeba začít s jejich pěstováním již na jaře. V létě se pak budete moci těšit z bohaté sklizně plodů, které si sami vypěstujete.

Pro úspěšné pěstování zeleniny je důležité vybrat vhodné místo na zahradě s dostatkem slunce a dobrou kvalitou půdy. Zároveň je nutné pravidelné zalévání a hnojení rostliny podle potřeb. Mezi oblíbené druhy letní zeleniny patří například rajčata, papriky, cukety nebo okurky. Tyto rostliny jsou nenáročné na péči a snadno se povedou i začínajícím zahrádkářům.

Už jste četli?  Pěstování rajčat v interiéru: Na co si dát pozor?

Tipy a triky pro úspěšné sázení rostlin v červnu

Pokud chcete úspěšně sázet rostliny v červnu, musíte dodržovat několik zásad. Za prvé, vyberte si vhodné místo pro každou rostlinu podle jejich potřeb, světla a vlhkosti. Dále se ujistěte, že máte kvalitní substrát a připravte ho tak, aby byl dobře propustný a obsahoval dostatek živin.

Další důležitou zásadou je správné zalévání nových sazenic. Voda by neměla být ani příliš studená ani horká a množství zalévané vody by mělo být postupně navyšováno podle růstu rostliny.

Krom toho nezapomeňte na ochranu proti škůdcům a chorobám pomocí ekologických prostředků jako jsou například síťky proti slimákům nebo bio insekticidy na bázii pyrethrinu. S tímto know-how budete schopni dosáhnout krásné kvetoucí zahrady plné barev i ve velmi horkém létě!