Rtěnku má doma téměř každá žena. Možná jich máte doma hned několik a každý den sáhnete po jiné barvě. Jste si jistá, že máte správné odstíny? Rtěnka, která sluší jedné ženě, nemusí druhé vůbec lichotit.

Která rtěnka se ke mně hodí?

Existuje obrovské množství různých odstínů rtěnky. Na první pohled se může zdát, že je těžké se v nich zorientovat. Výběr vhodné rtěnky ve skutečnosti vůbec není těžký. Stačí, když budete znát barevný podtón pleti. Rozlišujeme dva, teplý a zimní, a každému z nich vyhovují jiné odstíny rtěnky. Z barev pro váš podtón pak budete vybírat především podle vlastního vkusu, příležitosti a oblečení.

Barevný podtón zjistíte snadno pomocí šperků. Sluší vám více zlato? Máte teplý podtón. Volte broskvové, hnědé nebo cihlově oranžové odstíny. Jestli k vaší pleti sedí spíše stříbro, patříte ke studenému typu. Vaše rtěnky by měly mít nádech modré nebo růžové. Odstíny mohou jít také do fialova.

Jestli máte úzké rty, vyhněte se tmavým matným odstínům. Sáhněte raději po lesklých rtěnkách, které vám rty opticky zvětší. Jestli vám vaše rty připadají naopak příliš velké, postupujte obráceně. Vyberte si tmavou rtěnku a s lesklou se rozlučte.

odstin-rtenky-pro-blondyny

Komu sluší červená rtěnka

Jen málo žen má odvahu nosit zářivě červenou rtěnku. Připadají si s ní příliš vyzývavé a provokativní. Ve skutečnosti všem ženám červená rtěnka sluší a nošení je spíše o zvyku. Červená je vhodná barva rtěnky pro blondýny i pro brunety.

Jak nosit červenou rtěnku

  • Jestli se k nošení nemůžete odhodlat, zkoušejte to nejprve doma. Až si zvyknete na nový pohled do zrcadla, bude pro vás snadnější vyjít s výraznými rty mezi lidi.
  • Zbytek líčení by měl být decentní. Výjimkou jsou večírky, návštěvy klubů a podobné události.
  • Rovněž oblečení by nemělo být křiklavé.
Už jste četli?  Syfilis: Hrozba, která trvá

Barevné rtěnky nejsou výsadou středoškolaček

Červené rtěnky jsou nápadné, ale přibližně odpovídají skutečné barvě rtů. Vyrábějí se i daleko extravagantnější rtěnky: zelené, modré, žluté nebo třeba černé. Barevné rtěnky nemusí být výsadou středoškolaček. Můžete je nosit v jakémkoli věku, a dokonce i téměř kamkoli.

Barvu rtěnky slaďte s oblečením. Ideální je zvolit jednu hlavní barvu a tu doplnit nenápadnými kousky, abyste nehrála všemi barvami jako papoušek. Zbylé líčení by stejně jako u červené rtěnky mělo být méně výrazné.

Správný odstín rtěnky dodá šmrnc, ale základem je zdravá pleť. Zjistěte, jak o ni pečovat.