Čistá voda ve vířivce není samozřejmostí. Pravidelnou a důkladnou péči nevyžaduje jen vířivka samotná, čistit musíte i filtry do vířivky. Jak je čistit co nejúčinněji, ale také nejrychleji a nejsnadněji?

Proč je tak důležité filtry do vířivky čistit?

Zanedbané filtry mají výrazně snížený filtrační účinek. To se projeví zejména na kvalitě, zdraví, ale i vzhledu vody ve vířivce. Kvůli zaneseným filtrům je také mnohem více zatěžováno filtrační čerpadlo, což zvyšuje hlučnost vířivky a omezuje hydromasážní výkon trysek. V České republice je navíc na většině území velmi tvrdá voda s vysokým obsahem manganu či železa. Tyto prvky se při nesprávné údržbě filtrů hromadí ve vodě ve vířivce, kde způsobují celou řadu nepříjemných problémů.

Jak často by se měly filtry čistit?

Při čištění filtrů do vířivky je nejdůležitějších prvních 14 dní od napuštění vířivky novou vodou. V této době filtry do vířivky důkladně oplachujte tekoucí vodou, ideálně každý druhý den. Tento postup je důležitý kvůli vodnímu kameni, který se ve vířivce zpočátku usazuje.

Po dvou týdnech filtry do vířivky čistěte podle potřeby. Doporučuje se však vyčistit je alespoň jednou až dvakrát za týden, podle četnosti užívání vířivky. Je také dobré, pokud máte filtry dva a vzájemně je střídáte. Díky tomu se filtrační tkanina mnohem méně opotřebovává a nedochází k tak výraznému ucpávání mikrootvorů v ní, což poškozuje filtr a snižuje jeho účinnost.

Filtry do vířivky vyčistíte nejlépe ve vhodné nádobě

Postupů, jak filtry do vířivky čistit, existuje několik. Některé ale zaberou poměrně hodně času a jsou také docela náročné. Protože je nutné čistit filtry do vířivky pravidelně, je dobré si celý proces co nejvíce usnadnit. Díky tomu se mu nebudete vyhýbat a nebudete riskovat poškození filtrů a znečištění vody ve vířivce.

Už jste četli?  Dvojumyvadla: Luxus, který stojí za to

Nejjednodušší je si na čištění připravit nádobu, ideálně dost velkou na to, aby se do ní vešel celý filtr a při naplnění nádoby vodou v ní byl celý ponořený. Použití nádoby, například kbelíku, má ještě jednu výhodu: voda v ní vám nejlépe napoví, kdy je filtr dokonale čistý.

jak-cistit-filtry-do-virivky

Buďte důslední a důkladní

Filtr čistěte nejlépe s pomocí hadice nad připravenou nádobou. Opláchněte důkladně každý záhyb a s čištěním nepřestávejte, dokud nebude voda v nádobě průzračně čistá. Jen tehdy máte jistotu, že je filtr do vířivky dokonale vyčištěný od veškerých nečistot rozpustných ve vodě.

Pro ještě důkladnější vyčištění vložte filtr do nádoby, kterou jste napustili novou vodou, a přidejte speciální čisticí roztok na filtry do vířivky. Filtr nechte v roztoku alespoň 24 hodin a poté ho opět důkladně propláchněte. Do roztoku můžete přidat i dezinfekci, která spolu s čisticím prostředek zajistí dokonalé odstranění nečistot i bakterií.

Jak si čištění filtrů do vířivky usnadnit?

Připadá vám čištění filtrů náročné? Zauvažujte nad změnou filtru ve vířivce. Kartušové filtry do vířivky patří mezi nejoblíbenější typ, vývoj v této oblasti ale dosahuje úžasných výsledků. Speciální filtr do vířivky od WELLDO ve tvaru válce je vybavený multifunkční mikrofiltrační náplní, díky které je schopný odfiltrovat nečistoty o velikosti 3 mikrony.

Kartušové filtry do vířivky jsou schopné filtrovat pouze cca 10násobně větší nečistoty a všechny menší zůstávají i nadále ve vodě. Tento speciální filtr od WELLDO je nejlepší způsob, jak uchovat vodu ve vířivce krásně čistou, voňavou a zdravou. Jeho velkou výhodou je také to, že mikrofiltrační náplň lze prát v pračce. To vám ušetří spoustu času a energie, kterou byste museli vynakládat na proplachování filtrů. A ušetříte také nemalé peníze za speciální přípravky, které filtry do vířivky při své údržbě vyžadují.