Dvojumyvadla v koupelně už dávno nejsou jen záležitostí luxusních vil. Stávají se stále dostupnějším a oblíbenějším trendem, a to z dobrých důvodů. Nabízí totiž komfort a praktičnost, kterou ocení každý, kdo sdílí koupelnu s partnerem, dětmi a dalšími rodinnými příslušníky. Dvojumyvadlo eliminuje ranní tlačenice a stres, každý má svůj vlastní prostor a čas na ranní i večerní hygienu. Kromě praktických aspektů je dvojumyvadlo i estetickým prvkem, který dokáže pozvednout celkový vzhled koupelny.

Moderní designová dvojumyvadla s elegantní baterií a doplňky dodají vaší koupelně luxusní a sofistikovaný vzhled. Vyrábí se v široké škále materiálů, tvarů a velikostí, takže si z nich vyberete do každé koupelny, ať už máte velkorysý prostor nebo menší útulnou koupelnu. V tomto článku vám poradíme s výběrem ideálního dvojumyvadla, baterií a dalších doplňků, aby se vaše koupelna stala praktickou a pohodlnou pro celou rodinu.

Proč dvojumyvadlo? Výhody praktického řešení

Dvojumyvadla v koupelně se stávají stále oblíbenější volbou a není divu. Nabízí totiž celou řadu benefitů, které ocení každý, kdo nemá koupelnu jen sám pro sebe.

Mezi praktické výhody dvojumyvadel patří:

  • Dostatek místa pro více osob i více soukromí – už žádné tlačenice a čekání u umyvadla. Dvojumyvadlo zajistí, že každý bude mít svůj vlastní prostor při hygieně nebo čištění zubů. Jedná se o skvělé řešení také pro partnery, kdy se mohou muži pohodlně oholit u vlastního umyvadla a ženy mají zase dostatek času na make-up.
  • Více úložného prostoru – ať už zvolíte variantu na desce nebo se skříňkou, dvojumyvadlo vždy nabídne více úložného prostoru pro kosmetiku a další hygienické potřeby. Zvolíte-li větší skříňku, pohodlně uložíte i ručníky a osušky.

Nejsou to jen praktické aspekty, které pořízení dvoujmyvadla doprovázejí. Další výhodou je také jejich vzhled. Dodají totiž nádech luxusu i do obyčejné koupelny a i když zaberou více místa než klasické umyvadlo, často koupelnu alespoň opticky zvětší.

Dvoj umyvadlo do koupelny

Výběr dvojumyvadla do koupelny

Jak vybrat ideální dvojumyvadlo pro vaší koupelnu? Při nákupu je důležité se zaměřit hned na několik bodů. Mezi ty patří následující:

Místo a uspořádání

Prvním bodem je rozhodně dostatek prostoru. Dvojumyvadla potřebují nejméně 100 centimetrů, většinou se však rozměry desky nebo skříňky, ve které jsou usazena, pohybují kolem 120 až 150 centimetrů. Pokud na variantě pro dva trváte, ale nemáte tolik místa, zvolte dlouhé umyvadlo určené pro dvě vodovodní baterie. U něj se dá s délkou dostat i na zmíněný jeden metr.

Před nákupem si také promyslete, kde přesně bude dvojumyvadlo stát a jaký typ baterie zvolíte. Na tom závisí také příprava vodovodních trubek – chcete-li nástěnné baterie, bude jejich přívod jiný než u stojánkových. Při jednom dlouhém umyvadle je zase potřeba pouze jedna odpadní trubka a podobně.

Už jste četli?  Vyberte si softshellovou bundu, kterou nesundáte

Úložné prostory

Úložný prostor je něco, čeho v koupelně není nikdy dost. Místo je potřeba nejen pro kosmetiku, ale i takové věci jako jsou fény, zastřihovače vousů nebo osušky. Pro početnější rodinu je jistě nejlepší variantou umyvadlo se skříňkou ve spodní části. Ta může být buď závěsná nebo stojící a poskytne dostatek místa pro všechny potřeby.

U velkých koupelen, do kterých se vejde další skříňka, případně nějaký vestavěný úložný prostor, můžeme zvolit i umyvadla na desce. Ta působí velmi vzdušně, moderně a elegantně. Zároveň deska nabídne odkládací prostor pro ty nejvíce nezbytné koupelnové potřeby jako jsou zubní kartáčky či pleťová péče.

Design a materiál

Stejně jako u klasiky, i u dvojumyvadel je nabídka designů opravdu široká. Zvolit můžete prakticky jakékoliv řešení, ať už se jedná o jednoduché umyvadlové mísy na dřevěné desce, zapuštěná umyvadla ve skříňce nebo dvě samostatně stojící umyvadla. Vzhled by měl vždy korespondovat s celkovým designem a naladěním koupelny.

Se vzhledem se úzce pojí také použitý materiál. Mezi ty nejběžnější patří keramika a akryl, případně různé směsi pryskyřice a kamene. Luxusnější umyvadla však mohou být také z přírodního kamene, skla, nebo dokonce z mramoru. Pro snazší údržbu a vyšší hygienické standardy jsou některá umyvadla opatřena také antibakteriální glazurou.

TIP: Nezapomeňte si zkontrolovat technické parametry, jako je hloubka umyvadel a vzdálenost od baterie k odtoku, abyste se ujistili, že se vám pod umyvadlo vejdou všechny potřebné věci a budete mít dostatek místa pro pohodlné používání.

Dvojumyvadlo

Kam se hodí dvojumyvadlo?

Dvojumyvadlo se bohužel nehodí do úplně každé koupelny. Důležitý je především dostatek prostoru, malé “panelákové” koupelny tedy nejsou pro jejich instalaci vhodné.

Kam se však dvojumyvadla hodí nejvíce?

  • Prostorné koupelny – ve velké koupelně je dvojumyvadlo ideální volbou, která nabízí komfort a určitý punc luxusu. Prostor bude dobře využitý a vhodně zvolená skříňka pak poskytne dostatek úložného prostoru. Pokud po dvojumyvadle toužíte i v trochu menším prostoru, vyměňte vanu za sprchový kout a dbejte na efektivní rozložení koupelny.
  • Moderní a designové interiéry – dvojumyvadlo dodá moderní a elegantní koupelně luxusní a sofistikovaný vzhled. Vyberte si model s čistými liniemi a minimalistickým designem, který podtrhne moderní styl vaší koupelny, nebo přírodní či rustikální vzhled do klasických interiérů.
  • Koupelny v rodinných domech – v rodinných domech, kde sdílí koupelnu více osob, je dvojumyvadlo praktickým a často nejlepším řešením. V tomto případě je při rekonstrukci také často větší prostor pro úpravu dispozice, takže umístění tohoto prvku do koupelny nebývá takovým problémem.

Pokud si nejste jisti, zda se do vaší koupelny hodí dvojumyvadlo, poraďte se s odborníkem v koupelnovém studiu. Pomůže vám s výběrem ideálního modelu a s jeho instalací.