Výběr střešní krytiny je určujícím pro kvalitu vašeho bydlení. Jaké jsou současné možnosti? Proč dát šanci plechové střešní krytině a jaké výhody nabízí hliník?

Jaké výhody nabízí hliníková střešní krytina

Hliníková střecha se vyznačuje především dlouhou životností. Je odolná vůči korozi. Hliníková střešní krytina je současně lehká, její hmotnost se pohybuje běžně pouze kolem 2 až 3 kg/m2. Navíc je i dostatečně pevná.

Střešní prvky vyrobené z tohoto materiálu tedy nepraskají ani se nelámou. Mimo to jsou odolné vůči mechanickému poškození a povětrnostním vlivům. Dokonce i prudší krupobití může hliníková krytina přestát bez znatelné stopy. Její povrch se nedrolí a neolupuje.

Vzhledem k tomu, že lze hliník považovat za dokonale bezúdržbový materiál, bude vaši střechu krášlit řadu let. A to prakticky doslova, jelikož i v tomto případě máme variabilní možnosti řady barev a povrchových úprav, které dovolují změnit vzhled a dokonale jej tak přizpůsobit jakékoli stavbě.

V současné době pro své vlastnosti již navíc hliník úspěšně slouží také pro vytvoření fasádních systémů. Hliníkové fasády poskytují ochranu před vlivy počasí, jako jsou sníh, déšť, vítr a slunce a současně dokáží i snížit spotřebu energie.

Plechová střešní krytina obecně

Pod obecným pojmem plechová střecha se většinou rozumí standardní ocelová krytina, případně se jedná o titanzinek. Nicméně právě ocel, byť se používá tradičně, nahradil v čase právě hliník. Hlavní nevýhodou je vysoká hmotnost. Z toho plynou i další negativa.

Jednak taková střecha více zatěžuje konstrukci. Navíc se s tímto materiálem i hůře pracuje, což klade výraznější nároky i na práci pokrývače. Instalace střechy se pak těmito vlivy i prodlužuje a prodražuje.

Krytinu z pozinkovaného ocelového plechu je nutno navíc v průběhu času opakovaně ošetřovat proti korozi, což vzhledem k cenám nátěrových hmot nemůže být zcela zanedbatelným aspektem v kontextu komplexní realizace.

Už jste četli?  Jaké jsou výhody sedacího nábytku z kůže a jak na jeho péči?

Navíc je nutné vzít v úvahu že kromě požadavků na odolnost materiálu, je kriticky důležitá i kvalita podkladu a samozřejmě pečlivost prací, především dobře provedené ukotvení. Smysl má tak návrh střešní krytiny vždy konzultovat s odborníky.

Co nabízí společnost PREFA

Společnost PREFA patří k tradičním výrobcům k předním výrobcům betonových stavebních dílců v České republice. Ve svém sortimentu však má i kvalitní střešní a fasádní systémy vyrobené právě z odolného a lehkého hliníkového materiálu.

PREFA Aluminiumprodukte GmbH je dceřinou firmou rakouského koncernu stejného jména. Zastoupena je nyní celkem ve 22 evropských zemích a napříč Evropou se již více než 75 let úspěšně zaobírá vývojem, výrobou a prodejem hliníkových střešních, solárních a fasádních systémů. Komplexní soustava tak přináší jedinečné řešení navržené na míru vaší nemovitosti.

Kromě využití veškerých výjimečných vlastností hliníku máte navíc díky tomuto konceptu možnost získat soběstačnost při výrobě elektřiny. To vám pomůže významně snížit náklady související s provozem vaší domácnosti.

O výhodách se mohou investoři přesvědčit u již hotových realizací. Galerie referenčních objektů zahrnuje různé typy staveb od tradičního rodinného bydlení až po nemovitosti komerčního rázu. Ve všech těchto případech představují systémy PREFA funkční a zároveň esteticky zajímavé řešení z pohledu střešních i fasádních prvků. Důkazem všestrannosti tohoto materiálu je například Hôtel en Tilleul v Pont spojující v sobě moderní architekturu s nádechem rustikálna.

Kromě fasádních a střešních systémů lze navíc realizovat i protipovodňovou ochranu a odvodnění střech. Díky svým dlouholetým zkušenostem si celá značka PREFA může i dále dovolit nabízet nadstandardní záruku na kvalitu své práce. Proto v současné době zaručuje celkem 40 let záruky na barvu i materiál.