Dřevěné podlahy umí doma vykouzlit útulné teplo domova jako z časů našich babiček. Objevily se dávno předtím, než domácnosti ovládly koberce. A v současné době zažívají svou renesanci. 

V čem tkví výhody dřevěných podlah

Dřevěná podlaha vykouzlí v každém interiéru naprosto jedinečný dojem. Dřevo se pyšní originálnímvzhledem i vůní.

Tento typ krytiny má i řadu jiných praktických vlastností. Dřevěné podlahy jsou příjemně teplé na dotek, neelektrizují a jsou vhodné i pro alergiky, neboť nepřitahují prach ani roztoče. Dřevo funguje nejen jako účinný tepelný izolant, ale zároveň pohlcuje pachy.

K dalším výhodám patří jednoznačně i dlouhá životnost. Tato podlaha vám při správné péči může vydržet i celý život. V případě poškození je možné ji navíc poměrně snadno renovovat.

Stejně tak jednoznačně neplatí, že by tato krytina vyžadovala složitou instalaci. Jednoduše ji namontujete jako plovoucí podlahu. Dřevěné plovoucí podlahy se nejčastěji instalují pomocí jednoduchého zámkového systému.

Objevte kouzlo kolekce The family

Dávno se také zbavily určitého retro nádechu. Dnes představují stálice moderních interiérů. Objevte jejich současné pojetí s kolekcí The family.

Jedná se o sérii ekologických dřevěných podlah. Vyrobeny jsou z dubového dřeva. Jde o lokální produkt, který vznik pod rukama českých řemeslníků. Výchozí surovinou se kromě toho stalo dřevo z našich lesů s garancí udržitelného hospodářství PEFC.

Supellex věří, že právě udržitelnost je jednou z cest, kterou by se výroba podlahových krytin nyní měla vydat. Současně staví své fungování na respektu nejen vůči přírodě, ale i vůči všem, kteří se na výrobě finálního produktu podílejí.

Esco the family: Získejte praktické a atraktivní podlahy

The family reprezentuje sérii třívrstvých dřevěných podlah. Jejich výhodou je oproti tradičnímu masivu především cenová dostupnost.

Už jste četli?  Jaké jsou výhody sedacího nábytku z kůže a jak na jeho péči?

Několikavrstvá konstrukce podlah má však i jiné přednosti než pouze cenovou úsporu. Oproti masivním podlahám je výrazně stabilnější. Konstrukce je též ideální pro podlahové vytápění, neboť zvláště dobře vede teplo.

Dřevěné podlahy Esco the family navíc uspokojí i náročné požadavky na design, jelikož přinášejí hned sedm jedinečných dekorů. Ty v sobě snoubí výraznou i jemnou přírodní strukturou dřeva nebo unikátní kouřové provedení.