Přemýšlíte na chytrými dámskými hodinkami, ale vlastně nevíte, co všechno takové hodinky umí? Už dlouho nad koupí přemýšlíte? Pak už vaše rozhodnutí nemusíte déle odkládat. Prozradíme vám, co vše takový elektronický módní doplněk zvládne.

Chytré hodinky nebo fit náramky?

Než se pustíte do samotného výběru, měla byste se zamyslet na způsobem, jakým budete smart hodinky využívat. Pokud vám jde o propojení s telefonem, a chcete mít na ruce pomocníka, který vám ukáže, kdo volá, upozorní vás, že se blíží schůzka, zkrátka vás upozorní notifikacemi z vašeho mobilního telefonu, pak se určitě zaměřte právě na chytré hodiny.

Jde-li vám spíše o informace, jako jsou počet kroků, srdeční tep, nebo záznam sportovních aktivit, ale o propojení s telefon ani tak nestojíte, pak se raději poohlédněte po fit náramcích nebo rovnou chytrých sportovních hodinkách.  

Co všechno chytré hodinky umí

Od množství funkcí se obvykle odvíjí i cena hodinek. Proto se rozhodně při jejich výběru zamyslete, které funkce opravdu využijete, a které by zůstaly ladem.

Základní funkce chytrých hodinek

  •  Upozornění z telefonu (zprávy, Messenger, WhatsApp, příchozí hovory apod.)
  • Odpovědi z hodinek na zprávy
  • Uskutečňování hovorů
  • Čtení e-mailů
  • Procházení kalendáře
  • Přehrávání hudby
  • Předpovědi počasí
  • Ovládání aplikací, které to podporují

Funkce bezhotovostních plateb

Neradi s sebou taháte platební kartu? S dámskými smart hodinkami, které tuto funkci podporují, už nemusíte. Nejen, že s nimi zaplatíte v obchodě, ale můžete si jejich pomocí vybrat i z bankomatu.

Sledování denní aktivity

Dnes už snad nejsou chytré hodinky, které by neuměly změřit počet kroků nebo vzdálenost, kterou absolvujete. Z těchto informací hodinky také vypočítají přibližné množství spálených kalorií. Obvyklá je také funkce měření srdečního tepu. Hodinky také často disponují funkcí sledování spánku. Hodinky dotykové vám umožní si denní aktivity prohlédnout přímo na displeji, případně jsou dostupné v mobilní aplikaci.

Už jste četli?  TOP 5 nejvýraznějších trendů v líčení pro rok 2024