Potřebujete upoutat pozornost vašich zákazníků? Jedním z nejlepších způsobů je světelná reklama. Pojďme se proto podívat, jaké jsou možnost světelné reklamy a kde ji uplatnit. 

Vývoj světelné reklamy

Světelná reklama má dlouhou tradici. Na samém počátku byly k její výrobě používané barevné světelné trubice plněné plynem, konkrétně neonem či argonem. Odtud známe pojem neonová reklama. Od 80. let 20. století byly však z důvodu cenové úspory postupně nahrazovány zářivkami a výbojkami. V současné době jsou zářivky a výbojky nahrazovány (LED) diodami z důvodu úspory a životnosti. 

Možnosti světelné reklamy

Chceme-li o sobě dát vědět a hlavně být vidět, světelná reklama nám to dokáže zajistit. Pojďme se proto podívat, jaké máme možnosti. 

1. Jednostranné panely

Je to světelný box, který je vyroben z hliníku nebo z plastů. Čelní plocha je vyrobena z plexiskla nebo alternativních plastů. Při velkoplošné aplikaci je čelní strana tvořena vypnutou prosvětlovací PVC plachtou (bannerem). Zvolená grafika může být buď tištěná, nebo řezaná z prosvětlovací fólie. Samotné prosvícení je realizováno pomocí zářivkových trubic nebo svítícími diodami

2. Oboustranné panely

Oboustranné panely se umisťují kolmo na fasádu nebo se věší pod strop. Vyrábí se ze stejných materiálů jako jednostranné panely a liší se pouze v konstrukčním řešení.

3. Světelné znaky a loga

Znaky či loga jsou tvarovány z kovu nebo plastu. Uvnitř jsou však duté a podle typu jsou prosvíceny neonem nebo LED umístěnými uvnitř.

4. Otočné panely 

Do této kategorie spadají světelné panely, které jsou zároveň otočné a mívají zpravidla dvě nebo více stran

5. Diapanely

Jsou to prosvětlené panely, jejichž čelní stěna je složena ze dvou vrstev. V praxi se nejčastěji jedná o opálové a čiré plexisklo. Mezi tyto vrstvy se pak vkládá výměnný diapozitiv.

Už jste četli?  Proč je výhodné nakupovat léky online?

6. Hranou nasvětlené desky

Jedná se o desku z čirého plexiskla nasvícenou z hrany. Grafika na zadní straně je vytvořena pomocí gravírování, které může být doplněno i barevnými plochami. Gravírované kontury při prosvícení září. Osvětlení je zajištěno zářivkovými trubicemi nebo LED, které jsou umístěny v hliníkovém profilu na hraně desky.

7. Prořezané panely

Panel je zhotoven z neprůsvitného materiálu, v němž jsou vyřezány motivy loga či písmen podložené plexisklem. Uvnitř panelu je umístěn světelný zdroj a při prosvícení svítí pouze prořezané části. 

8. Plexintarzie

Jedná se o prořezaný panel, který je skrze prořezané otvory, prosazené silným čirým plexisklem, vyřezaný do tvaru otvoru. Čelo čirého plexiskla bývá opatřeno ještě další průsvitnou či neprůsvitnou deskou. U vnější plochy je použita neprůsvitná deska, do které je v čelní ploše proříznuta grafika. Do vzniklých otvorů jsou vsazeny znaky z masivního plexiskla s čelní plochou v požadovaných barvách. Znaky vystupují z plochy a při prosvícení svítí čelní plocha a kolem vzniká světelná aura. Pro vnitřní prosvícení se používají zářivkové trubice nebo LED.

9. Totemy, pylony a věže

Totemem se myslí reklamní panel, který jde od země a má výšku 2 nebo více metrů. Dobrým příkladem je třeba je ukazatel cen paliv u čerpací stanice. Pylon nebo reklamní věž je většinou kovová konstrukce, na které je ve větší výšce umístěná světelná reklama. Koruna reklamní věže může mít jakýkoliv tvar, standardem je jednostranný či oboustranný reklamní panel, nebo trojboká či čtvercová koruna.

10. Textové LED panely

Světelné panely zhotovené z bodových LED, které zobrazují pouze texty v jednom nebo více řádků. Z důvodu úspory ceny bývají často pouze jednobarevné.

11. LED obrazovky

Sem spadají panely osazené LED, které mohou zobrazovat plně grafické informace (fotografie, videa). Obrazovky dosahují i velkých rozměrů.

12. 3D nápisy a písmena

3D nápisy a písmena mohou být umístěny na fasády budov nebo do interiérů. Jsou vyráběny v plastických tvarech z kovových i nekovových materiálů a vyplněny LED technologií nebo svítivými plyny.