Volný čas se dá trávit různými způsoby. Pokud vám chybí inspirace, co zrovna dělat a nudíte se, v článku najdete inspiraci pro 6 různých aktivit, které přinesou zábavu a zaženou dlouhou chvíli.

Zajděte do bazénu

Vezměte plavky a vyrazte do nejbližšího bazénu. Plavání je výborná fyzická aerobní aktivita, díky které rozproudíte krev, posílíte svaly, ale zároveň nebudete namáhat klouby. Jde také o skvělý relax, kdy si odpočinete a vyčistíte hlavu. Kromě návštěvy velkého bazénu se můžete vypravit do vířivky nebo do sauny.

Zkuste malování a kreativní tvorbu

Když se nudíte, nabízí se využít volný čas pro kreativní tvorbu. Zkuste kreslit, malovat, plést, háčkovat, vyšívat a podobně. Aktuálně jsou velmi oblíbené nejrůznější antistresové omalovánky, kde si stačí vzít barevné pastelky a nechat fantazii vytvářet zajímavý obrázek. Pro vlastní tvorbu se nebojte načerpat inspiraci z návodů na internetu či ve speciálních knížkách. Naučíte se něco nového a ještě vyrobíte pěkný předmět.

Skupinové cvičební lekce

Máte volné odpoledne a přemýšlíte, jaká volnočasová aktivita by byla nejlepší? Podívejte se na skupinové lekce blízkého fitness centra. Nebojte se vyzkoušet něco nového, protože třeba objevíte pohyb, který si zamilujete. Výhodou skupinových lekcí je motivace, kdy se budete snažit nepolevit jen kvůli ostatním lidem. S trochou štěstí si vytvoříte pravidelný návyk pro zaplnění volného času a splnění dostatečného pohybu.

Poznávání okolí

Volný čas je dobré trávit na čerstvém vzduchu. Vypravte se na procházku po blízkém okolí, nebo zajeďte k zajímavosti ve vaší lokalitě. Při poznávání okolí si můžete dopřát čas sami se sebou a při procházení přemýšlet nad vším možným. Výbornou volnočasovou aktivitou jsou procházky a výlety s rodinou, kdy získáte společné zážitky.

Už jste četli?  Plasty a jejich využití nejen v každodenním životě

Pusťte se do úpravy zahrady

Nudíte se a venku je hezké počasí? Potom není co řešit. Vyjděte ven na zahradu a zapřemýšlejte nad tím, co je možné vylepšit. Ostříhejte stromy, zbavte záhonky plevelů, vysázejte nové květiny a podobně. Zaženete nudu, čas rychle uteče a navíc uděláte práci, za kterou bude vidět výsledek. Práce na zahradě je svým způsobem terapií. V případě, kdy nemáte zahradu, zkulturněte pokojové rostliny, květiny na parapetu či balkónu. Bát se nemusíte ani zkoušení nových věcí, jako jsou výsevy květin nebo zeleniny a klidně vyrazte i do hobby obchodu a nakupujte další rostliny.

Prostě relaxujte

Všechen volný čas nemusí být využit naplno. Občas je potřeba prostě vypnout a jen relaxovat. Pusťte si film, oblíbený seriál, připravte si dobré jídlo a dopřejte si chvíli, kdy nebudete dělat vůbec nic. Neustálé využívání volného času k podávání dalších výkonů a plnění drobných cílů totiž může být v dlouhodobém horizontu vyčerpávající. Uvidíte, že po řádném odpočinku načerpáte novou energii a inspiraci.

Přečtěte si i další tipy v článku o tom, co dělat, když nemůžeme ven.