Léto se teprve blíží, ale venkovní teploty napovídají, že už není daleko. A tak je nejvyšší čas dozvědět se něco o vhodných materiálech pro letní oblečení, aby nás vysoké teploty úplně neotrávily a my si užili léto v plné parádě. Tady je 8 tipů na materiály, v kterých nám bude v létě příjemně.

1.     Bavlna

Bavlna patří mezi nejpoužívanější materiály k šití oblečení. A není divu. Má totiž hned několik kladných vlastností, které z ní dělají materiál číslo 1 nejen pro léto, ale také co se údržby týče. Bavlna je vzdušná, velmi dobře odvádí pot, je příjemná na těle a zvládne praní i žehlení na vyšší teploty. Díky tomu jsou nejvhodnější trička na léto právě z bavlny.

Bavlna bývá mnohdy doplněna o další příměsi, například elasten, který zajistí větší pružnost nebo polyester, díky kterému se nám oblečení, jako jsou trička, topy a halenky, lépe přizpůsobí.

2.     Vlna

Tence utkaná vlna může být dokonce lehčí než bavlna, a proto rozhodně patří na náš seznam materiálů pro letní oblečení. Vlna skvěle reguluje vlhkost a tělesný zápach, vypadá elegantně a nemačká se.

3.     Bambus

Bambus se stal během posledních let oblíbený i u nás, a to díky své prodyšnosti a vysoké savé schopnosti. Dokáže odvést až třikrát více vlhkosti než bavlna. Je jemný na dotek a má skvělé termoregulační a antibakteriální vlastnosti. To znamená, že nás v létě chladí, v zimě zahřívá, a také neutralizuje pachy. Výhodou je i fakt, že je vhodný pro alergiky.

4.     Len

Len je lehký prodyšný materiál, který patří mezi ty nejlepší pro letní oblečení. Je savý, což se hodí především ve vedrech, kdy se člověk potí. Jeho nevýhodou je však vysoká mačkavost.

Už jste četli?  Jak vybrat průmyslovou váhu

5.     Chambray

Bavlněná látka, která je podobná džínovině má skvělé vlastnosti – je lehká, příjemná na těle, odvádí pot a není mačkavá.

6.     Madeira

Madeira je také bavlněná látka, která vypadá něžně, proto se hodí pro ženské outfity. Je prodyšná a mačká se méně než samotná bavlna.

7.     Žerzej

Žerzej je pletenina, která dobře absorbuje pot, je nemačkavá a elastická. Rozhodně patří mezi materiály, z kterých bude vyrobené oblečení příjemné na horké dny. Oproti zmíněným materiálům je však její nevýhodou menší životnost a rychleji se mohou objevit žmolky.

8.     Hedvábí

Hedvábí uzavírá náš výčet příjemných materiálů na léto, ač nemá tak výraznou savou schopnost jako předchozí materiály, je příjemné na těle, má schopnost chladit a je lehké.

Kde nakupovat letní stylové oblečení?

Nejvyšší čas schovat zimní oblečení do vakuových pytlů, provzdušnit svou skříň, a hlavně obnovit letní šatník. Slušivá bavlněná trička, elegantní letní sukně, sexy šaty i kraťasy najdete na fashion e-shopu Trendymania.cz.