Komoda je praktickým pomocníkem v každé domácnosti. Setkáme se s ní v obývacím pokoji, předsíni, ložnici, dětském pokoji i v pracovně. Je to šikovný kousek nábytku s úložným prostorem, který je pro vás vždy k dispozici. Bohužel jí nevěnujeme tolik pozornosti, kolik by si skutečně zasloužila. Její výběr také není nejlehčí. Můžete totiž udělat mnoho zásadních chyb. Poradíme vám, jak správně na to. Podle čeho vybírat?

1. Podle toho, co do ní potřebujeme dát

Zní to opravdu jednoduše a také to tak je. Opravdu je výběr podmíněn potřebou něco uskladnit.
Šuplíková komoda disponuje šuplíky. Ostatně tak, jak napovídá její název. Záleží na konkrétní představě, kterou máte. Jestli zvolíte tu s velkým množstvím malých šuplíků jako v apotéce nebo naopak variantu s velkými hlubokými šuplíky? Potřebujete uskladnit mnoho maličkostí nebo méně skladné věci větších rozměrů? A co taková komoda s dvířky, za kterými se ukrývají police? Kombinací těchto dvou je oblíbená kombinovaná komoda, která poskytne svému majiteli obojí.

jak-vybrat-komodu

2. Dle materiálu

Materiál je důležitým aspektem při každém rozhodování. Dřevěné komody jsou sice dražší, ale za to se můžete spolehnout, že vám vydrží dlouhá léta, ne-li ještě déle. Navíc dřevo, které je přírodním materiálem, působí na člověka pozitivně. Nezanedbatelným plusem je také nadčasový a moderní design. Dřevotříska je na druhou stranu mnohem levnější. Jelikož je oblíbeným materiálem v nábytkářském průmyslu, můžete si vybrat z mnoha stylů a barevných variant, které jsou v nabídce.

3. Kde bude umístěna

Každá místnost má jinou funkci a stejně tak i komoda. Ne každá se všude hodí. V tomto ohledu se dělají nejčastější chyby. Pokud si dopředu nepromyslíte, kam ji chcete umístit, bude vám ve výsledku spíše překážet, než pomáhat. Například do ložnice neumisťujte komodu, která má prosklenou některou část, působí to nevkusně. Tato polo-vitrína se hodí spíše do obývacího pokoje. Pokud zvolíte správné barevné provedení a styl, kombinovaná komoda je ideální do každé části domu.

Už jste četli?  Kotle na tuhá paliva: Udělejte si v nich jasno