Automat na šipky je skvělá zábava nejen do hospody, ale i do hotelů, penzionů, a dokonce domácích heren – zkrátka kamkoliv, kde chcete pobavit své hosty nebo sebe a rodinu. Jak ale vybrat automat na šipky? Jaké jsou typy a v jakých cenových hladinách je pořídíte?

Typy automatů na šipky

Automaty na šipky v praxi dělíme na dva typy, stojací a nástěnné. Systémově se od sebe neliší, ale určité rozdíly mezi nimi jsou.

Stojací automaty

Tento typ automatu se hodí pro ligové hráče, nejen k tréninkům, ale také samotným soutěžím. Jedná se o profi stroje, které umožňují více her a jejich variant, soutěžit může i více hráčů.

Nástěnné automaty na šipky

Nástěnné automaty obvykle nabízejí hru pro čtyři hráče. Na rozdíl od stojacích automatů obsahují menší počet her a jejich variant.

Mohou se také využívat k ligovým soutěžím, ale jen s povolením Unie šipkových organizací.

Nástěnné automaty obvykle váží okolo 45 kg, proto je doporučené uchycení na zeď, která takovou tíhu zvládne.

Varianty her

Výkonné automaty na šipky obsahují až 350 variant her, základní typy jen 16.

Mincovník

Pokud se chystáte vybrat automat na šipky do komerčního zařízení, kde jej budou využívat hosté, určitě oceníte na automatu mincovník. Díky němu se vám investice do stroje vrátí, a ještě vydělá. Mincovníky obvykle přijímají mince od 1 Kč do 50 Kč, u některých je možné vybírat i eura.

Existují i automaty na šipky s pokladničkami. U nich lze uplatnit žetony, nebo je odblokovat klíčem pro účely tréninků či testování her.

Už jste četli?  Jak na vepřový řízek

Značky automatů na šipky

Mezi výrobce automatů patří Cyberdine, u jehož automatů můžete počítat se splněním ligových podmínek. Oblíbená značka je také Jarex Darts, která nahradila značku Diamond Darts.

Cena

Obvykle se cena herních automatů pohybuje okolo 35 tisíc u nástěnných a okolo 50 tisíc u automatů stojacích.