Bankovní i nebankovní půjčky jsou v současné době rozděleny takovým způsobem, aby bylo možné si je nastavit přesně podle očekávání a momentální situace. Jestliže chcete financovat bydlení, pak je dle portálu Finanční Patron nejlepší variantou hypotéka. Ta se řadí mezi dlouhodobé úvěry a je možné ji splácet i po dobu třiceti nebo výjimečně i čtyřiceti let. Záleží ale vždy na konkrétním případě a také na výši částky.

§ Základní informace o tom, jak fungují hypoteční úvěry, získáte díky webovému nástroji, kterým je hypoteční kalkulačka.

Hypotéka je v podstatě půjčka se zástavou. Tím pádem patří mezi méně rizikové pro věřitele a je tedy poskytována většinou s nižší úrokovou sazbou.

Výhodné krátkodobé úvěry

Jinou kategorií jsou krátkodobé úvěry, ke kterým se řadí několik produktů. Jedním z nich je půjčka před výplatou. U ní hraje pochopitelně pro klienta zásadní roli rychlost vyřízení. Pokud vám chybí peníze na běžný provoz domácnosti, pak jistě nebudete moci čekat na finanční injekci několik dnů nebo dokonce týdnů. Tyto produkty většinou patří mezi nebankovní půjčky a najít je můžete snadno na internetu.

  • Vybírat se dá podle několika kritérií.
  • Jedním z nich je také možnost nastavení půjčky přesně na tu částku, kterou skutečně potřebujete.

Bylo by přeci zbytečné splácet více než bylo nutné.

Další podmínkou může být možnost splatit i předčasně, aby bylo možné ušetřit na úrocích. Poskytovatelů, kteří nabízejí tyto nebankovní půjčky, je celá řada. Proto je mezi nimi velká konkurence a tím pádem to nese pro klienty výhody. Tato online půjčka může být vyřízena dokonce i během několika minut. Peníze máte na účtu tedy většinou ještě ten den. Vyřízení je také možné i o víkendu nebo v průběhu státních svátků.

Už jste četli?  Plastikové modely tanků můžou být i vaše hobby

§ Než se ale pro jednu konkrétní rozhodnete, vždy si zjistěte vše potřebné o věřiteli.

§ A to i přesto, že na finanční prostředky skutečně spěcháte.