Zjišťování dat o nemovitostech či pozemcích bývalo dříve poměrně náročné. Nyní stačí pouze pár kliknutí a získáte přehledně všechny podstatné informace na jednom místě. A to díky GeoPas.cz. Promyšlené webové aplikaci, která je přístupná zdarma. Ještě před koupí nemovitosti tak získáváte přehled o samotné budově i o okolí, ve kterém se nachází.

Propojenými zdroji získáte data během kliknutí

Přes 22 miliónů parcel, okolo 3 miliónů adresních míst. Pokud mají být všechna data vzájemně propojena, chce to při takovém množství údajů promyšlený systém. Přesně proto je vytvořen systém GeoPas.cz, který s těmito daty pracuje tak, aby vznikaly přehledné informace s vypovídající hodnotou. A to nejenom způsobem, kdy si jednotlivec dohledává informace sám podle svých potřeb a preferencí. Další možností je i využití základních grafů. Ty vás během okamžiku seznámí třeba s hustotou zalidnění obyvatelstva nebo s okresy s nejmenším nebo největším zalidněním.

Webová aplikace je postavena na propojování co nejvíce zdrojů. Díky tomu tak běžně dostupné informace z katastru nemovitostí získávají naprosto nový rozměr. Tato data, adresy, jsou propojena s datovými sadami. A tak lze během pár kliknutí zjistit vše podstatné.

Mapu lze využít podle různých kategorií

Díky přehlednému rozdělení v aplikaci snadno najdete potřebné informace. Na samotné mapě si můžete vybrat mapové vrstvy různých typů. Stejně tak se lze podívat na katastr nemovitostí. GeoPas.cz ale nabízí náhled do map také podle geologie či životního prostředí. Jednoduše nahlédněte do hlukových map, projděte si mapy skládek nebo zdrojů znečištění ovzduší. Filtr umožňující výběr z různých hledisek je opravdu široký. Poskytuje tak informace, které by vás jinak mohly překvapit až po koupi nemovitosti.

Už jste četli?  Jak na kvalitní spánek? Začněte u správné matrace
Záplavové oblasti ČR mapa GEOPAS

Přehled usnadňuje šest základních celků

GeoPass.cz dává dohromady informace o vodách, územích, občanské vybavenosti, geologii, zemědělství i životním prostředí. Poskytuje ale také informace o ekonomice a obyvatelstvu. Všechna data jsou rozdělena do šesti základních celků. Ty jsou pak, podle velikosti vybraného objektu, detailně popisovány. Jednoduchým rozdělením tak vznikají základní skupiny adresa, parcela, katastrální území, obec, okres a kraj.

GeoPas pomáhá rodinám najít domov, podnikatelům zase příležitosti

GeoPas ale není aplikací pouze pro lidi, kteří si chtějí pořídit novou nemovitost. Jeho cíl je daleko promyšlenější. Chce o lokalitách poskytovat především takové informace, které přinesou uživateli přehled ze všech směrů a hledisek. Mezi takové patří i občanská vybavenost či průzkum daného trhu. Díky tomu se tak mohou uživatelům naskytnout nové podnikatelské příležitosti.

Při pořizování nemovitosti GeoPas během okamžiku odpoví i na velmi důležité otázky, které mohou v budoucnu zabránit nejednomu problému. Snadno zjistíte, zda se budova nachází v záplavové oblasti nebo jestli není na nemovitost vázáno věcné břemeno. Pro rodiny s dětmi je výhodná sekce, která informuje o vzdělávacích institucích v blízkém okolí. Hodí se ale také přehled o počtu bankomatů či úřadů, lékařů a dalších institucí.

GeoPas chce i v budoucnu pracovat na svém zlepšení

Protože se situace územních oblastí v České republice neustále mění, také webová aplikace GeoPas.cz se neustále rozvíjí. Nahlédnout do ní zdarma může kdokoliv. Jistotou je, že zde přehledně najdete všechny důležité informace. Obrovským benefitem této webové aplikace je její aktuálnost. Data jsou zpravidla obnovována jednou za měsíc. GeoPas.cz se snaží, aby byly informace nejenom aktuální, ale také přesné.