Bydlení a zahrada

Jak zařídit koupelnu bezpečně a vkusně? Na tohle si dejte pozor

V koupelně trávíme dost času. Měla by působit harmonicky, vkusně, ale i bezpečně. To ocení zejména lidé s malými dětmi nebo senioři. Praktický, příjemný a bezpečný prostor je potřeba správně vybavit. Přinášíme pár tipů na to, jak zařídit koupelnu.

Podle odborníků je právě koupelna jedním z nejnebezpečnějších míst, které doma máme. Statisticky dojde v koupelně k nejvíce domácím úrazům. Kluzký povrch dlaždiček na podlaze, smekavý povrch vany či sprchového koutu, nevhodně umístěné umyvadlo nebo ostré hrany skříněk skýtají mnohá nebezpečí úrazu. Stačí si však vybrat koupelnové doplňky i nábytek, které obojí splní a vhodně je umístit.

Vhodný koupelnový nábytek

Nábytek do koupelny má být praktický a vyrobený z materiálů odolných vlhkosti a výkyvům teplot. Vsaďte na pochromovaný kov, plast a speciálně upravené dřevo. Každá koupelnová skříňka a polička má mít oblé rohy. Na ostré hrany a rohy dejte chrániče. Věšáky, držáky na zubní kartáčky, dávkovače na mýdlo a designové doplňky můžete do zdi přivrtat nebo využít speciální systém upevnění bez vrtání TurboLoc, díky kterému můžete upravit jejich polohu pro eliminaci možnosti úrazu.

Bezpečnostní prvky

Do vany nebo sprchového koutu nainstalujte speciální protiskluzovou podložku, která zamezí nebezpečí uklouznutí při vstupování a vystupování z vany i sprchy. Podložky mají na spodní straně přísavky, které se přichytí k povrchu a drží je na místě. Jsou v různých barvách, takže je můžete barevně sladit se zbytkem interiéru koupelny. Protiskluzové podložky si ze stejného důvodu dejte i před vanu či sprchu.

Bezpečné koupelnové designové doplňky

Před vanu, sprchový kout, sprchový box, umyvadlo i toaletu dejte koupelnovou předložku. Při výběru nemyslete jen na její vzhled, ale i na kvalitní provedení a materiál, který by měl zajistit měkký a hebký povrch pro bosé nohy, ale současně by vám neměla předložka podjet pod nohama při vylézání z vany a ze sprchy. Důležitá je proto protiskluzová vrstva z rubové strany, díky které předložka pevně přilne k podlaze.

Pomůcky při zdravotním omezení

I v případě, že máte nějaké zdravotní omezení, vsaďte na praktické a komfortní doplňky do koupelny, které vám usnadní pohyb. Při vstávání vám pomohou madla různých tvarů a velikostí. Stupátka vám zase zjednoduší vstup do vany. Vhodné jsou i stoličky a sedátka pro použití při koupeli ve vaně i sprchování.

Lucie

Recent Posts

Pojištění zavazadel přepravovaných v automobilech

Proti jakým pojistným nebezpečím lze sjednat pojištění zavazadel přepravovaných ve vozidle? V autech dnes vozíme…

4 dny ago

Jak sbalit kabinové zavazadlo do letadla

Doba dovolených se nezadržitelně blíží. Někdo se vydá kempovat pod stan, jiný už se těšit…

2 týdny ago

Vana jako centrum domácího wellness

Vana není jen místem očisty, je to prostor, který vám dává možnost věnovat se intenzivně…

2 týdny ago

Jak zapojit LED pásek

LED pásky dokážou dokonale prosvítit nejen interiér, ale také venkovní posezení. Navíc se může jednat…

3 týdny ago

Jaký olej do sekačky: příprava na sezonu

Sekačka na trávu je skvělý pomocník pro každého zahrádkáře a kutila. Přes zimu si sekačky…

4 týdny ago

PREFA nabízí 75 let zkušeností s hliníkovými fasádními i střešními systémy. Jaké jsou jejich výhody?

Výběr střešní krytiny je určujícím pro kvalitu bydlení. Jaké jsou možnosti? Proč dát šanci plechové…

1 měsíc ago