Bydlení a zahrada

Topte úsporně: Jaké jsou výhody dřevěných briket?

Máte doma kamna, krb nebo topíte v kotli? Přemýšlíte, jestli pořídit na topení dřevo nebo dřevěné brikety? Pak se vám bude hodit náš článek, ve kterém vám představíme, jaké jsou výhody dřevěných briket, a kdy je nejlepší čas je pořídit za nízkou cenu.

Výhody dřevěných briket

Brikety jsou vyrobeny ze směsi pilin a hoblin, které pocházejí z tvrdého i měkkého dřeva. Lisují se na kvalitních lisech, díky čemuž dosáhnout hodnoty své hustoty až 1220 kg / m3To je vyšší hodnota, než má třeba buk nebo habr. Jaké další výhody dřevěné pelety mají?

Náhrada palivového dřeva

Dřevěné brikety nahradí klasické palivové dřevo, ať už potřebujete topit v kamnech, kotli, nebo si užíváte chladné podzimní a zimní večery u krbu. Dalším pozitivem je, že se vám nemůže stát, jako tomu je u dřeva, že se vlhkostí kotel poškodí. Navíc při jejich spalování vzniká pouze malé množství kouře.

Využitelný popel

Máte zahradu nebo třeba jen menší zahrádku? Pak pro vás bude hračka zbavit se popela – stačí ho uložit na kompost a pak s ním vesele hnojit vaše rostliny. Obsahuje totiž hned několik látek, které vaší zahradě prospějí. Uveďme například draslík, který je vhodný pro drobné ovoce a okrasné rostliny.

Efektivita

Velkou výhodou dřevěných briket je také jejich výhřevnost. Oproti dřevu vydrží brikety až dvakrát déle. To má hned dvě pozitiva: Nepotřebujete jich tolik, takže ušetříte spoustu místa při jejich skladování, a také nemusíte chodit tak často přikládat. Neopomenutelný je i fakt, že máte menší starost s popelem – po briketách ho zbude jen půlka v porovnání s dřevem.

Nejnižší cena dřevěných briket

Je to jako s jakýmkoliv jiným sezónním zbožím. Chcete jej pořídit za ty nejlepší ceny? Pak jej kupujte mimo sezónu. Dřevěné brikety v akci seženete na jaře. Obzvláště během dubna a května je nejlepší čas na jejich pořízení.

Jak skladovat dřevěné brikety?

  • Dřevěné brikety vám obvykle přivezou zabalené v plastové fólii. Díky tomu jim nevadí vzdušná vlhkost. I tak je ale vhodné brikety skladovat na suchém místě, ideálně pod střechou nebo schované pod plachtou.
  • K briketám by se neměla dostat voda, aby nenaboptnaly a nestaly se z nich opět pouhé piliny.
  • Mějte je také ve větší vzdálenosti od snadno zápalných látek a zdrojů, které by mohly způsobit vznícení. Přímé slunce problém není, maximálně se stane, že paprsky slunce změní barvu dřevěných briket.
Kvido

Recent Posts

Luxusní doutníky: Kde se vzaly a jak na jejich skladování?

Objevte historii luxusních doutníků a naučte se, jak je správně skladovat. Vstupte do světa tradice,…

18 hodin ago

Jak dlouho se hojí rána po vytržení zubu?

Zjistěte, jak dlouho probíhá hojení po vytržení zubu. Od tvorby krevní sraženiny po obnovu kosti…

3 dny ago

5 přírodních metod, jak na zánět zubů a léčbu doma

Hledáte domácí úlevu při zánětu zubů? Vyzkoušejte 5 přírodních způsobů, jak si pomoci doma a…

1 týdnem ago

Jak bezpečně používat QR kódy? Chraňte se před podvody

QR kódy jsou praktické, ale i nebezpečné. Naučte se, jak je bezpečně skenovat a chránit…

3 týdny ago

Jak správně uvařit rýži: Praktický průvodce krok za krokem

Naučte se, jak správně uvařit rýži v hrnci, troubě, rýžovaru či mikrovlnce. Objevte nejlepší metody…

1 měsíc ago

Tričko, které mluví za vás: Vyjádřete se vlastním designem

Chcete-li zaujmout své okolí nebo máte-li rádi oblečení, které je jedinečné, je personalizované oblečení ideální…

1 měsíc ago