Bydlení a zahrada

Jak zařídit koupelnu bezpečně a vkusně? Na tohle si dejte pozor

V koupelně trávíme dost času. Měla by působit harmonicky, vkusně, ale i bezpečně. To ocení zejména lidé s malými dětmi nebo senioři. Praktický, příjemný a bezpečný prostor je potřeba správně vybavit. Přinášíme pár tipů na to, jak zařídit koupelnu.

Podle odborníků je právě koupelna jedním z nejnebezpečnějších míst, které doma máme. Statisticky dojde v koupelně k nejvíce domácím úrazům. Kluzký povrch dlaždiček na podlaze, smekavý povrch vany či sprchového koutu, nevhodně umístěné umyvadlo nebo ostré hrany skříněk skýtají mnohá nebezpečí úrazu. Stačí si však vybrat koupelnové doplňky i nábytek, které obojí splní a vhodně je umístit.

Vhodný koupelnový nábytek

Nábytek do koupelny má být praktický a vyrobený z materiálů odolných vlhkosti a výkyvům teplot. Vsaďte na pochromovaný kov, plast a speciálně upravené dřevo. Každá koupelnová skříňka a polička má mít oblé rohy. Na ostré hrany a rohy dejte chrániče. Věšáky, držáky na zubní kartáčky, dávkovače na mýdlo a designové doplňky můžete do zdi přivrtat nebo využít speciální systém upevnění bez vrtání TurboLoc, díky kterému můžete upravit jejich polohu pro eliminaci možnosti úrazu.

Bezpečnostní prvky

Do vany nebo sprchového koutu nainstalujte speciální protiskluzovou podložku, která zamezí nebezpečí uklouznutí při vstupování a vystupování z vany i sprchy. Podložky mají na spodní straně přísavky, které se přichytí k povrchu a drží je na místě. Jsou v různých barvách, takže je můžete barevně sladit se zbytkem interiéru koupelny. Protiskluzové podložky si ze stejného důvodu dejte i před vanu či sprchu.

Bezpečné koupelnové designové doplňky

Před vanu, sprchový kout, sprchový box, umyvadlo i toaletu dejte koupelnovou předložku. Při výběru nemyslete jen na její vzhled, ale i na kvalitní provedení a materiál, který by měl zajistit měkký a hebký povrch pro bosé nohy, ale současně by vám neměla předložka podjet pod nohama při vylézání z vany a ze sprchy. Důležitá je proto protiskluzová vrstva z rubové strany, díky které předložka pevně přilne k podlaze.

Pomůcky při zdravotním omezení

I v případě, že máte nějaké zdravotní omezení, vsaďte na praktické a komfortní doplňky do koupelny, které vám usnadní pohyb. Při vstávání vám pomohou madla různých tvarů a velikostí. Stupátka vám zase zjednoduší vstup do vany. Vhodné jsou i stoličky a sedátka pro použití při koupeli ve vaně i sprchování.

Lucie

Recent Posts

Luxusní doutníky: Kde se vzaly a jak na jejich skladování?

Objevte historii luxusních doutníků a naučte se, jak je správně skladovat. Vstupte do světa tradice,…

19 hodin ago

Jak dlouho se hojí rána po vytržení zubu?

Zjistěte, jak dlouho probíhá hojení po vytržení zubu. Od tvorby krevní sraženiny po obnovu kosti…

3 dny ago

5 přírodních metod, jak na zánět zubů a léčbu doma

Hledáte domácí úlevu při zánětu zubů? Vyzkoušejte 5 přírodních způsobů, jak si pomoci doma a…

1 týdnem ago

Jak bezpečně používat QR kódy? Chraňte se před podvody

QR kódy jsou praktické, ale i nebezpečné. Naučte se, jak je bezpečně skenovat a chránit…

3 týdny ago

Jak správně uvařit rýži: Praktický průvodce krok za krokem

Naučte se, jak správně uvařit rýži v hrnci, troubě, rýžovaru či mikrovlnce. Objevte nejlepší metody…

1 měsíc ago

Tričko, které mluví za vás: Vyjádřete se vlastním designem

Chcete-li zaujmout své okolí nebo máte-li rádi oblečení, které je jedinečné, je personalizované oblečení ideální…

1 měsíc ago